Jdi na obsah Jdi na menu
 


PSÍ ŠKOLKA SPECIÁL PRO MALÁ PLEMENA

                                              chihuahua-2-years-old-camera-white-backgrou.jpg

Kurz  poslušnosti Malých Plemen
 
Kurz otevíráme 14.4.2019
(do přihlášky nutno uvést,že máte zájem o kurz pro malá plemena )
 
V kurzu se pejsek naučí základům ovladatelnosti, které by měl umět každý pes bez ohledu na jeho původ a velikost. Je to velmi důležité pro psí bezpečnost a také pro bezproblémové soužití se svým pánem a okolím. Budeme se snažit pochopit psí myšlení, položíme teoretické základy procesu psího učení, vysvětlíme si teoreticky jak na veškeré cviky a následně si vše samozřejmě vyzkoušíme i v praxi.

Hlavním cílem bude pochopit svého psa a také se naučit spolupráci bez donucovacích metod. S pejsky budeme pracovat pomocí pozitivních odměn (něco co náš pes chce) a trestů ve formě odebrání toho, po čem touží. Budeme cvičit pomocí navádění pamlskem, ale také shapingem (tvarování chování psa) - podle metody, která vám bude vyhovovat. Ke každému pejskovi se snažíme přistupovat individuálně podle jeho potřeb. Vždy se lze domlouvat na dalším postupu, nebo i přeřazení do pokročilejších skupinek pejsků.

dog-x-small-mini-landing-hero.jpgVšichni jistě víme, že malá plemena jsou velmi odlišná od velkých a to jak fyzicky tak hlavně psychicky. Málokteré malé plemeno zvládne psychicky stejný způsob výcviku jako třeba ovčák. A i z těchto důvodů vznikl kurz Psí školka - speciál pro malá plemena.Výcvikový kurz malých plemen a kříženců malé velikosti je určen pro všechny majitele malých psíků, kteří je chtějí rozvíjet správným směrem. Pro ty majitele, kteří s nimi chtějí navázat kvalitnější vztah a naučit je ovladatelnosti v rušném prostředí. Také pro ty, kteří se bojí svého psíka vypustit mezi veliké psy. Malí psi si na konci lekce spolu mohou pohrát na volno a pozitivně rozvíjení tolik důležitou socializaci.

Pro koho je kurz určen?
Psi po kompletní vakcinaci do  15.měsíců věku ( vyjímka možná ), se kterými se chcete společně věnovat nějaké aktivitě. Pro psy v dospělé výšce do 45cm v kohoutku( výjimka možná).
banner_dog_insurance.jpg 
Co se budeme učit? Jak?
Jak se posunuje doba tak se i posunují trendy ve výcviku psů. V dnešní době je důležitá radost psa ze cvičení, která je daleko cennější než pes plnící sklesle pokyny psovoda. A z toho důvodu je trénink v malých plemenech řešen především a hlavně pozitivní motivací.Také si vysvětlíme výcvik pomocí klikru a seznámíme se se zkušebním řádem pro malá plemena .
Jelikož cvičících malých plemen je čím dál více Národní zkušební Řád ČR vytvořil zkoušky speciálně pro malá plemena.
 
 
- Jedná se o 11 výcvikových lekcí v délce vždy cca 1 hodinu
- Výcvik je prováděný formou praktického cvičení se psy pod vedením lektora, s přestávkami vyplněnými teorií.
- Cena celého kurzu je 1000 Kč za psa.
- Člen kurzu není platným členem ZKO.
 
 
- Na první návštěvu cvičiště si s sebou vezměte i očkovací průkaz psa!!
-   obojek
- Pevné vodítko – nejlépe ploché, které netlačí v ruce ani neřeže, délka 1 - 1,5 m.
- Pamlsky – piškoty,masové kostičky
- Oblíbenou hračku – např. míček na šňůrce, provazový uzel,  pískací hračku, která bude velmi dobrým motivačním předmětem 
- Dlouhé vodítko (délka 10 m) – nutné k nácviku přivolání, nejlépe ploché, lehké
 
                
 

small-sized-puppies_articlev3.png