Jdi na obsah Jdi na menu
 


PSÍ ŠKOLKA , KURZY POSLUŠNOSTI

rottie-pup-w-red-leash-canstockphoto16406906.jpg

Jarní kurz poslušnosti

ZMĚNA  začátek kurzu se posouvá na 21.3.2021 v 15:00 v areálu ZKO Valašské Meziříčí.

Vyplňte přihlášku a prosíme o zaplacení zálohy 500 Kč na  účet 301049667/2010, je možnost zaplacení zálohy při první lekci, ale uhrazené přihlášky budou mít při plné kapacitě kurzu přednost. 

Jako variabilní symbol uvádějte Vaše tel. číslo a do poznámky pro příjemce prosím své jméno.

Kurz probíhá v neděli odpoledne, některé lekce v týdnu po domluvě. 

V případě, že by se kurz nemohl z důvodu Covidové situace uskutečnit -  bude Vám zaslána zpráva s výběrem  možnosti vrácení peněz v plné výši, nebo odložení úvodní lekce na první možný termín.

Cena celého kurzu je 1000Kč /  9 lekcí.

Co s sebou na první lekci : 
- obojek a vodítko (ne flexi)
- očkovací průkaz s platným očkováním a odčervením.
- pamlsky, které má pejsek rád 
- oblíbenou hračku 
- dobrou náladu 

Termíny začátků kurzu 2021 :

Jaro 2021- 14.3.2021

pink-color-wallpaper-full-hd-1080p-145502.jpg

Podzim 2020 - 13.9.2020

117806672_2685188028466731_4746848064849671585_o.jpg

Léto : 8.7.2020

bez-nazvu.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Psovodi se naučí jak zvládat nácvik základních povelů jako např. přivolání psa, chůze u nohy, sedni, lehni, odložení, aport, pachové práce atd. Jak správně pochválit a odměnit pejska, jak s pejskem komunikovat a jak reagovat v různých situacích.

Pejska si majitel cvičí sám, od instruktora výcviku se mu dostává rad týkajících se toho jak psa jednotlivé cviky naučit, jaké povely použivat a jak se správně ke svému čtyřnohému kamarádovi chovat.

Školka je určena pro štěňata ve věku 3-15 měsíců. Je zaměřena na komunikaci se psem pomocí pozitivní motivace a hry, výchovu, nácvik základních povelů, předcházení vzniku zlozvyků a dobrou socializaci psa.

Základní povely - přivolání, chůze na vodítku, pojď, sedni, lehni, čekej, fuj

Výchova - čistotnost v bytě, ponechání psa o samotě, klid, jemné chování při hře, hierarchie v rodině apod.

Socializace - kontakt a komunikace se psy, lidé a děti, ulice, ruch a hluk města, doprava: mhd, metro, cyklisti a běžci, nová místa a situace, neznámé předměty a povrchy, správná reakce na strachovou reakci psa.

Období socializace trvá od 3.do 16. týdne. Vyznačuje se vysokou schopností psa učit se. Štěňata jsou velmi zvědavá a chtějí všechno nové poznat a prozkoumat. Pes by se v tomto období měl střetnout se vším, co bude v budoucnosti tvořit součást jeho života.

Důležitý je kontakt se psy. Štěně se učí komunikovat, nacházet svoje místo v hierarchii a při hře rozvíjí svou obratnost a fyzickou zdatnost.

Co je potřeba mít s sebou?
- očkovací průkaz psa s platným očkováním (pouze na první lekci)
- pevné vodítko asi 1,5m dlouhé (ne flexi vodítko!)
- hračku, o kterou se pejsek rád přetahuje
- pamlsky v dostatečném množství (pro odměňování psa můžete použít cokoliv, co Vašemu pejskovi chutná

Cíl kurzu poslušnosti

Cílem kurzu je především naučit psovody zvládat nácvik základních povelů
(přivolání psa, chůze u nohy, sedni, lehni, vstaň, odložení, aport a překonávání jednoduchých překážek)
 U štěňat je kladen důraz zejména na socializaci ve vztahu k lidem a ostatním psům a nácvik  základních povelů (výcvik veden spíše formou hry)

dsc_0010.jpgdsc_0306.jpg

 

 

 

 

 

 

Kurzy poslušnosti
 V kurzu se pejsek naučí základům ovladatelnosti, které by měl umět každý pes bez ohledu na jeho původ a velikost. Je to velmi důležité pro psí bezpečnost a také pro bezproblémové soužití se svým pánem a okolím. Budeme se snažit pochopit psí myšlení, položíme teoretické základy procesu psího učení, vysvětlíme si teoreticky jak na veškeré cviky a následně si vše samozřejmě vyzkoušíme i v praxi.whiteshepherdsf3.jpg

Hlavním cílem bude pochopit svého psa a také se naučit spolupráci bez donucovacích metod. S pejsky budeme pracovat pomocí pozitivních odměn (něco co náš pes chce) a trestů ve formě odebrání toho, po čem touží. Budeme cvičit pomocí navádění pamlskem, ale také shapingem (tvarování chování psa) - podle metody, která vám bude vyhovovat. Ke každému pejskovi se snažíme přistupovat individuálně podle jeho potřeb. Vždy se lze domlouvat na dalším postupu, nebo i přeřazení do pokročilejších skupinek pejsků.
 

dog_begging.jpg

Kurz je složen z první lekce, která je úvodní - seznamovací, a deseti výcvikových lekcí kurzu. Úvodní hodina (většinou více než hodina) se platí v ten samý den na konci a po této hodině se můžete rozhodnout, jestli Vám forma výcviku a našich metod vyhovuje a jestli kurz budete chtít dále navštěvovat

- Kurzy poslušnosti jsou vyhlašovány cca 2 × ročně
- Jedná se o 9 výcvikových lekcí v délce vždy cca 1 hodinu
- Výcvik je prováděný formou praktického cvičení se psy pod vedením lektora, s přestávkami vyplněnými teorií.
- Člen kurzu není platným členem ZKO.
vzoooo---kopie.jpg
 
-

CELÝ KURZ JE VEDEN FORMOU POZITIVNÍ MOTIVACE