Jdi na obsah Jdi na menu
 


AGILITY

KURZY AGILITY

Momentálně u nás dobíhá Jarní agility kurz, na který je přihlašování již uzavřeno. Dalším kurzem bude Podzimní agility kurz 2022, na který spustíme přihlašování a zveřejníme informace během srpna.

Pro naše kurzisty budeme v průběhu června otevírat jednotlivé agility tréninky a během letních měsíců můžete očekávat Letní výcvikové dny.

Přihlašování na jednotlivé agility tréninky bude pro naše kurzisty probíhat přes dogres cvičáku na odkaze ZDE.
Mezitím nás a naši práci můžete sledovat například na Instagramu pod jménem Agility Kobuta, nebo pod stejným jménem na Youtube, kde zveřejňujeme videa z proběhlých kurzů.

CO JE TO AGILITY

img_7630a.jpg

Agility je psí sport, při kterém tým (neboli spolupracující psovod a pes) společně překonává sérii překážek na různých parkurech.

Je to sport, který může na hobby úrovni běhat každý pes, který je zdravý, není omezován svou 

velikostí či stavbou těla (tedy pes, který se vleze do tunelu a který nemá

 například dýchací problémy kvůli délce čenichu) a pes, který má motivaci a chuť běhat.

CO NA NAŠICH AGILITY KURZECH OČEKÁVAT

Na prvních lekcích proběhne úvodní seznámení, po kterém najdeme styl a způsob tréninků, který bude týmu vyhovovat nejvíce. Poté seznámíme každý tým s všeobecnými základy agility a základními překážkami, případně poradíme, na čem pracovat už i doma. Další lekce se budou odvíjet od toho, jaký styl vám bude nejvíce vyhovovat, a také od toho, co od kurzu očekáváte.

Kromě znalosti překážek, orientace psovoda na parkuru a základů techniky skoku i handlingu se soustředíme hlavně na správnou spolupráci a komunikaci týmu, zlepšení vztahu se psem a rozvíjení samostatného myšlení. Úplně hlavním cílem našich lekcí je, aby každý tým odcházel spokojený, aby ho to bavilo a měl radost z každého pohybu a pokroku.


ČERVNOVÁ AGILITY PŘÍPRAVKA
Od 29. května 2022 bude na našem cvičáku ZKO Valmez probíhat Červnový kurz agility přípravky pro štěňata a mladé psy.

Cena: 5 lekcí (+ 1 úvodní a seznamovací) za 1200 Kč, délka jedné lekce cca 60 min (dle potřeby). Platební údaje vám budou sděleny v emailu po přijetí přihlášky.
Přihlašování: Přihlášky ve formě vyplněného dotazníku můžete zasílat ZDE
Kontakt: V případě dotazů nás můžete kontaktovat na email agility.zkovalmez@seznam.cz, v naléhavých případech i na tel. čísle 733353435.

PRO KOHO JE KURZ VHODNÝ

Jak všichni víme, ke štěňatům musí být náš přístup odlišný. Stále se mentálně i fyzicky vyvíjejí, rostou, poznávají svoje tělo a celý svět. Nemůžou stále naplno běhat agility a skákat, ale můžeme je na to připravit v pro ně jednoduchých a zábavných hrách a cvičeních. Proto vznikl tento připravovací kurz, kde se naučíme triky, které s agility souvisejí a jsou vhodné pro štěňata, naučíme se pracovat s pomůckami, naučíme psy přemýšlet a uvědomovat si celé vlastní tělo, a postavíme si tak bezpečné základy pro pozdější tréninky agility a další společnou práci.

Kurz je vhodný pro psy do 13-15 měsíců věku, kteří se připravují na svou sportovní kariéru, nebo pro lidsko-psí týmy, které spolu chtějí trávit volný čas, chtějí se naučit něco nového ohledně přípravy psích sportovců, práce s mladými psy a nebo základů fungování psího těla a správného pohybu.

Účastnit se jej může každý lidsko-psí tým, který zvládá základy poslušnosti a přivolání, má navázaný pozitivní vztah, a který rád a ochotně spolupracuje. Mezi podmínky k účasti patří také to, aby byl pes zdravý.

CO OD KURZU OČEKÁVAT

Na naše psy vznikají při agility (ale i jiných sportech) čím dál větší nároky jak na správný pohyb, tak na fyzickou rovnováhu. Jednou z věcí, na které se na kurzu tedy zaměříme, a která je u především mladých a dospívajících psů důležitá, je jejich rozvíjení tak, aby dokázali jednotlivě ovládat všechny své končetiny. S tímto nám v kurzu pomůžou například mikádo kavaletky a propriocepční dráha.

Kromě fyzické náročnosti je vyvíjen čím dál větší tlak na to, aby psi dokázali sami přemýšlet, vyhodnocovat a propočítávat situace, a aby měli otevřenou mysl vůči našim pokynům. S tímto nám na našem kurzu pomůžou například sebekontrolní hry, ale představíme a vyzkoušíme si například také i práci s shapingem.

Hlavní věcí, na kterou bychom se chtěly během kurzu zaměřit, je prohloubení vztahu lidsko-psího týmu a posílení společné motivace, což je vlastně to nejdůležitější, co k agility i společnému soužití potřebujete.

Na našich kurzech probíhá učení hravou formou s využitím pozitivní metody výcviku psa. Na úvodní lekci se společně seznámíme, zjistíme co jste zač, jak přesně váš trénink směřovat a na co se zaměřit.

CO S SEBOU

Na trénink potřebujete dobrou náladu, psa, vodítko, velké množství měkkých a lákavějších pamlsů plus oblíbenou psí hračku. Dále je důležitá miska (na vodu i na trénink) a voda pro vás i psa. Doporučujeme i úvaz v podobě například kolíkošroubu.

letaceka.jpg

AGILITY INSTRUKTOŘI 

TERKA ŠRÁMKOVÁ 

208374255_2939116019687175_6580923331203425987_n.jpg

                            

PÁJA NOVÁKOVÁ 

205281514_2939116056353838_4546298716472736295_n.jpg